Ендрю Бігбі: ми використовуємо дрони, щоб пересилати зразки сперми какапо з одного острова на інший

Ще одна історія з циклу #де_я_працюю від нашого улюбленого глянцю.

Какапо – це, мабуть, найдивніші птахи у світі: вони великі, не вміють літати та активні вночі. Мешкають ці велетні лише в Новій Зеландії, але зараз їхнє існування під загрозою.

Какапо зараз трапляються лише на чотирьох островах, які не мають хижаків. Завдяки інтенсивній програмі з охорони та розмноження цих птахів їхня популяція налічує тепер 201 особину, що трішки більше порівняно з 51 папугою – абсолютним мінімумом 1995 року.

Як біолог із охорони природи в команді програми зі збереження какапо, Ендрю Бігбі працює в основному в офісі в Інверкаргілл на Південному острові, Нова Зеландія, за 60 кілометрів від одного з заповідних островів.

Ендрю постійно консультується з міжнародними експертами щодо хвороб, інбридингу (близькоспорідненого схрещування) та інших загроз для какапо, а також приймає управлінські рішення.

Минулого року у какапо був величезний спалах аспергільозу, грибкової хвороби, якою перехворіла 21 папуга, серед яких 9 померли.

Какапо незвичайні тим, що вони живуть за значного дефіциту вітаміну D. Команда Бігбі намагаємться зрозуміти, що може допомогти покращити раціон какапо.

Andrew Digby crouches down next to a kakapo
Дослідник (зліва) та какапо Фото:  Deidre Vercoe/New Zealand Department of Conservation

Птахи розмножуються кожні кілька років, коли дерево риму Dacrydium cupressinum утворює насіння. У шишкоягодах дуже високий вміст вітаміну D, який птахам може знадобитися для відкладання яєць та виховання пташенят.

Can tech save the kakapo, New Zealand's 'gorgeous, hilarious' pa ...
Юні орли, а точніше какапо. Фото: KITV

Під час сезону розмноження Ендрю проведить місяці на островах. Команда науковців використовує практики штучного запліднення для підвищення плодовитості та уникнення близькоспорідненого схрещування папуг.

Кожен птах має свій трекер для моніторингу активності, які вони носять як рюкзак. Природоохоронці використовують дрони, щоб пересилати зразки сперми какапо з одного острова на інший.

Зараз науковці на повному карантині в Новій Зеландії, тому вони не можуть стежити за какапо особисто. Але вони продовжують використовувати системи дистанційного моніторингу.

Працювати з цим видом дивовижно, адже більшість людей його ніколи і не бачили.

Nature 580, 556 (2020)

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Подивись та прокоментуй свіже відео на її каналі https://www.youtube.com/watch?v=h2EnlmtSKyk&t=232s
3. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
4. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika