Дракон Таргарієнів – вчені описали нового птерозавра

Думали гайп по «Грі Престолів» вже в минулому? Якби не так! По-перше – Ви ще не дивились нашу лекцію по флорі та фауні того регіону – пора виправлятися:

Світлина від Довколаботаніка.

Нова рептилія

Насправді, ряд науковців, проходячи горнила peer-review не встигли до завершення серіалу опублікувати нові види з присвятами легендарному фентезійному сеттингу.

Фрагменти скелету кінцівок нового виду птерозврів. Джерело: Pegas, 2019

От, 10 днів тому був опублікований новий рід птерозаврів з красномовною назвою Targaryendraco – дракон Таргарієнів. Родріго Пегас з Universidade Federal do ABC у Бразилії та його колеги висмикнули із «сміттєвого кошика» роду Ornithocheirus вид Ornithocheirus wiedenrothi та описали на його основі новий рід та нову кладу літаючих ящерів, яка до того ж мала космополітне поширення в крейдяний період.

Представники цієї клади справді були всюдисущі. Джерело: Pegas, 2019

Сам досліджений зразок птерозавра походить з Ганновера, а зберігається у Штутгарському природничому музеї. На основі фрагментарного скелету. Який включає щелепи та елементи будови крил й був виокремлений новий рід .

Фрагменти щелепи та реконструкція рептилії. Джерело: Pegas, 2019

Власне присвята в назві стосується не самого серіалу, а книжкової саги «Пісня Льоду та Полум’я”. Як зазначають автори вона підкреслює класичну асоціацію між птерозаврами та драконами та те, що ряд птерозаврячих рис надихнули Джорджа Мартіна на перенесення їх у реалії Вестероса та Есоса.

Нова клада птерозаврів. Джерело: Pegas, 2019

Окрім того, в книгах дракони мали чорні кістки й Targaryendraco wiedenrothi також має такі ж у скам’янілому стані? Невже Ви думаєте, що це співпадіння? Як і Ваше бажання подивитись наш випуск,Довколаботанічних новин, де ми теж говоримо про цього дракона:

DOI: 10.1080/08912963.2019.1690482

Співпадінням є те. що Довколаботаніку можна підтримати (5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika.