Довколаботаніка краде подарунки – майже рецензія на книгу Стефані Леду, Каролін Ю «Історія життя від великого вибуху до тебе».

Я – жахливий читач. Дуже повільний, забудькуватий та неохайний (не давайте мені напрокат книжок, без жартів!). Іноді читаю 8 книг одразу, іноді розпочинаю одну й ту ж 8 разів спочатку.

Але сьогодні розповім про книжку, яка ледь не відправилася Новою Поштою в напрямку одного допитливого малюка. Так, я завадив різдвяному диву й відбулася підміна подарунка – справжній Грінч на посаді в.о. наукового співробітника!

Світлина від Olexii  Kovalenko.

Що це взaгалі таке ?

Називається цей сувій «Історія життя від великого вибуху до тебе». Текстом займалася Стефані Леду (лайк за динамізм), а ілюстраціями Каролін Ю (вподобайка за епічність та кумедні рішення).

Світлина від Olexii  Kovalenko.

Не чекайте від цього творіння оригінального сюжету – тут банальний початок, передбачуваний розвиток подій та елементи триллера на сторінках про вимирання. Ви це читали тисячу раз, слухали мільйон разів та бачили мільярд разів. Але треба зробити це ще раз. Метафорично даємо за це один з 28 своїх зубів!

Світлина від Olexii  Kovalenko.

Що зі стилем?

Історії подаються жваво, з яскравими образами, соковитими порівняннями та дотепним науковим гумором, якого так не вистачає одній маловідомій сторінці (Довколаботаніка – беріть приклад). Автори не жують солому, не переповнюють книгу супер-дрібними деталями, вихоплюють необхідне, досягають вау-ефекту та взагалі рафіновані молодці. І (о, так, так, так!!!!) не цураються латині, показу на одній сторінці альтернативних теорій, а також жахливого словосполучення «науці поки що точно невідомо».

Світлина від Olexii  Kovalenko.

Який вердикт?

Є звісно і всілякий дьоготь у вигляді невеликих фактологічних ляпів, який слід було б поправити науковому консультанту (раптом, що – це взагалі не докір, я пишу це в кожній із двох своїх аматорських рецензій).

Світлина від Olexii  Kovalenko.

Але ця книга дарує захоплення! І це найважливіше. Це чудова відправна точка для вашого малюка віком від 3 до 30 років для подальшого дослідження загадкового простору та часу за межами дитячої кімнати.

Я в захваті, коротше! І саме тому, книга на подарунок офіційно захом’ячена у домашню бібліотеку!

Усі фото спеціально криворуко спотворені як захист від неправомірного копіювання та як наслідок неймовірних здібностей фотографа у автора допису.