Чи можуть собаки підхопити СOVID-19 від людини?

Перші дві собаки, у яких був зафіксований усім відомий коронавірус, підхопили заразу від своїх господарів. Такий факт встановили дослідники, які вивчали тварин та інфікованих людей у Гонконзі.

Собаки та вірус

Аналіз генетичних послідовностей вірусів у собак показав, що вони є ідентичними аналогічним вірусним геномам у заражених людей.

Дослідники підозрювали, що інфекція передалася від господарів собакам, і прямий геномний зв’язок це твердо підтверджує, – каже Малік Пейріс, вірусолог з Університету Гонконгу, який керував дослідженням, яке було опубліковане в Nature (THC Sit et al. Nature http://doi.org/dvt4; 2020).

“Результати статті не показали жодних доказів того, що собаки можуть передавати інфекцію іншим собакам або людям, “- каже Пейріс.

Хоча аналіз підтверджує, що люди із COVID-19 можуть заразити собак, ймовірність цього лишається невисока, говорить Ар’ян Стегеман, ветеринарний епідеміолог з Утрехтського університету в Нідерландах. У ході дослідження лише 2 з 15 собак, які жили із зараженими людьми, отримали захворювання.

Світлина від Довколаботаніка.
Одним із собак, який підхопив коронавірус був 17-річний померанський шпіц. Фото: Nature

Берегти тварин

Оскільки було зареєстровано зараження на двох собаках у Гонконзі – померанському шпіці та німецькій вівчарці, інші домашні тварини також випробували на позитивну реакцію на вірус SARS-CoV-2, включаючи кота в Гонконгу та ще двох у штаті Нью-Йорк. Чотири тигри та три леви в Нью-Йоркському зоопарку Бронкс також здали позитивні результати. Дослідження на кішках виявили, що вони можуть передавати вірус іншим котам.

Гонконзьке дослідження виявило вірусну РНК та антитіла у обох собак та живий вірус в одній із них. Жодна собака не мала ніяких симптомів захворювання.

Науковці стверджують, що хворі на коронавірусне захворювання власники собак мають бути обережними під час поводження зі своїми домашніми тваринами.

(Nature, 2020)

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika