Чергова невдача у пошуку снігової людини!

 Нещодавно досліджений генетичний матеріал, який ряд любителів надприродного класифікували як рештки Єті, насправді належить ведмедям.
У 2014 році дослідники розшифрували ДНК із волосся, яке приписували сніговим людям та іншим таємничим вигаданим істотам. Послідовність ДНК, отримана з двох зразків, нагадувала зразки геномів білого ведмедя, але співпадіння не було ідеальним. Невже бігфути насправді існують?
Світлина від Національний науково-природничий музей НАН України.
Хто б не хотів заселфитись зі сніговою людиною? Джерело: hawkv

ДНК надає відповіді

Щоб розставити паранормальні здогадки по своїх місцях у відділі фентезі за справу взялася команда Шарлотти Лінквіст в Університеті Буффало, Нью-Йорк. Дослідники вивчили волосся та інші матеріали від гімалайських ведмедів і від нібито снігової людини. 
Зразок ноги єті виявився кісткою ведмедя. Джерело: Icon Films Ltd.

Вчені з’ясували, що ні білими ведмедями, ні єті тут навіть не пахне.
Вісім з дев’яти зразків снігових людей відповідали гімалайському бурому ведмедю (Ursus arctos isabellinus). Дев’ятий зразок був з Canis lupus familiaris – домашньої собаки. 

Тепер вчені зможуть продовжити свою роботу над з’ясуванням еволюційних взаємовідношень підвидів бурого ведмедя й не боятися натрапити на страхітливу снігову людину під час експедиційного виїзду.
Proc. R. Soc. B (2017)