Через пандемію вмерзле в арктичну кригу дослідницьке судно покинуло свій табір

Коли науковці планували MOSAiC – епічну експедицію із спеціальним вмерзанням дослідницького судна в кригу на рік, то зважувалось безліч ризиків. Але пандемію ніхто не передбачав.

Арктика. Западные полярники вморозили в лед ледокол Polarstern для ...
Судно ламає кригу так, як коронавірус ламаж його плани. Джерело MOSAiC

Жорстке рішення

Обмеження на поїздки та скасування рейсів, спричинені спалахом коронавірусу, тепер змусили керівників місії прийняти жорстке рішення.

Polarstern, німецький корабель, що становить основу експедиції, тимчасово залишить своє місце в кризі, щоб повернути бригаду дослідників на суходіл, і відмовиться від повернення на минулий табір, де він був заморожений з минулого жовтня.

A scientific expedition to the top of the earth - Anchorage Daily News
Polarstern – судно з подвійним корпусом. Джерело MOSAiC

Така річ – це удар для дослідників місії, які створили унікальну платформу для вивчення кліматичних змін в Арктиці. Хоча вони сподіваються переморозити судно в іншій локації, така перерва залишить величезний пробіл у наборі даних.

На щастя, деякі автономні прилади будуть продовжувати функціонувати, проводячи вимірювання, наприклад, швидкості вітру, температури, тиску та вологості.

“Ми будемо робити все можливе з цими обмеженнями”, – каже Меттью Шупе, вчений з Університету Колорадо і співголова MOSAiC. “Але, це капець, звісно”.

(Nature, 2020)

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Подивись та прокоментуй свіже відео на її каналі https://www.youtube.com/watch?v=h2EnlmtSKyk&t=232s
3. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
4. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika