Бегонія з чорним листям описана з території Індонезії

Ви всі прекрасно знаєте бегонії. Можливо, одна з них зростає у Вас вдома.

Що ще за бегонії?

Рід пантропічний і налічує 1944 види, що дозволяє йому входити в чільну шістку найбільших родів квіткових рослин у світі. Молодець!

Найбільше бегоній трапляється в Азії – понад 1000, з них приблизно 200 в Індонезії. З Калімантану їх відомо всього 12 видів, а це говорить скоріше не про те, що їх тут так мало, як про те, що їх тут поганенько дослідили. Ось яку кралю пропустили!

Новий вид

Заворожуюча рослина з темно-оливковими чи й майже чорними листками росла собі анонімом на Заході Калімантану, але будь-якій таємниці з часом настає кінець. Власне, спочатку її помітили та ввели в культуру, а лише потім описали.

Поширення нового виду бегонії показано зірочкою. Джерело: Taiwania

Новий вид отримав імя Begonia daunhitam, де видовий епітет є латинізованим індонезійським словом, який перекладається як чорнолиста. Зростає новий представник бегонієвих у лонганових прибережних низинних лісах.

Begonia daunhitam досягає вау-ефекту своїм готичним листям. Джерело: Taiwania

Відомий вид з єдиного місцезнаходження, тобто поки має статус вузьколокального ендеміка. Відомо 4 субпопуляції і це дуже мало, як для такого ласого шматочка для мисливців на рідкісні рослини, індустрія яких дуже розвинена в Індонезії.

Квітки в бегонії теж нівроку. Джерело: Taiwania


Wen-Guang Wang, Agusti Randi, Cheng-Xin-Luo Wang, Jian-Yong Shen, Xing-Da Ma, Ji-Pu Shi, Ting Xu and Shou-Zhou Zhang. 2020. Begonia daunhitam, A New Species of Begonia (Begoniaceae) from West Kalimantan, Indonesia. Taiwania. 65(1); 27-32. DOI: 10.6165/tai.2020.65.27

Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Подивись та прокоментуй свіже відео на її каналі https://www.youtube.com/watch?v=h2EnlmtSKyk&t=232s
3. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
4. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika