Шість випадків, коли погода лякала людину

Ми всі сприймаємо дощ, вітер, сніг як звичайнісінькі буденні події. Але ці ж природні явища можуть перерости у дивні та страшні катаклізми, спровокувати паніку у населення та породити низку ненаукових міфів. Й ось деякі з таких випадків.
1. Руйнівник стін – це торнадо завширшки з одну милю, що вразив містечко Джоплін у Міссурі (США). Сила вітру більша ніж 200 км/год кидала стільці, мов справжнісінькі списи, у стіну, а їхні ніжки застрягали у штукатурці.

На наступний день після торнадо. Джерело: Joe Raedle/Getty Images

2. Жабопад. Всисна потужність торнадо може бути величезною. Разом з потоками води у руйнівний вир часто потрапляють сторонні предмети, серед яких можуть виявитися одні з найчарівніших істот на нашій планеті – жаби. Зокрема, такий жабопад був зафіксований у 2005 році в Оджаці (Сербія).

Англійська гравюра 19-століття про дощ з котів, собак та вил.

3. Кривавий дощ. У 2013 році узбережну частину штату Керала в Індії ощасливив дощ малинового кольору. Деякі місцеві жителі сприйняли його як кару небесну, ряд псевдонауковців говорили про те, що це пил від метеорита чи навіть позаземна форма життя, але вчені місцевого інституту ботаніки легко з’ясували, що забарвлення дощу викликані спорами зеленої епіфітної водорості Trentepohlia, яка по сумісництву працює також симбіонтом багатьох лишайників.

Водорості з роду Трентеполія лякають землян уже тисячі років. Джерело: Bernd Haynold


4. Саранадо. У 2014 році над Вілла Франка де Хіра (Португалія) був зафіксований 40-метровий вир з комах, що скоріш за все належали до роду Сарана. Потоки вітру здатні піднімати комах у повітря, але більшість описаних очевидцями гігантських комашиних роїв виявились оптичними ілюзіями.

Символи апокаліпсису – нашестя саранчі, плагіату та псевдонауки. Німецька картина 1887 року

5. Кидання папером. Вітри ураганів часто поводяться надзвичайно неохайно, підкидаючи папір та сміття на висоту понад 1 кілометр. Але в 1915 році стихія закинула персональний банківський чек одного бідолахи з Грейт Бенду в Канзасі (США) до Пальміри в Небрасці, а це між іншим більше ніж 200 миль.

Результат пошуку зображень за запитом "бумажный самолетик запуск"
Практичне впровадження результатів твоєї дисертації. Джерело: Azerros

6. Величезні сніжки. У 2010 році гігантські градини впали у Вівіані на півдні Дакоти (США). Одна крижана куля важила майже 1 кілограм. І це той випадок, коли надмірна вага не принесла нікому шкоди.

Результат пошуку зображень за запитом "largest hailstone ever recorded"
Коли чекаєш манни з небес, то ти завжди отримуєш. У крайньому випадку кілограмові крижані кулі, але хоча б щось. Джерело: LiveScience


Використані матеріали журналу Popular Science (2017).