Одна з гебелейнських мумій, що вже більше століття виставляється в Британському музеї у Лондоні, має сліди татуювання. Тому тепер можна не турбуватися про те як ваш малюнок на шкірі виглядатиме у похилому віці – скоріш за все його просто не помітять! А якщо пощастить – то помітять і напишуть про це наукову статтю. У будь-якому разі Ви у виграші!
Що це за мумії і де їх шукати?
Мумія з тату належить до групи з шести природним чином муміфікованих тіл людей бадарійської культури. Їхня трапилася приблизно 3400 роком до н. е., тобто в пізній додинастичний період в Єгипті.

У компанії мумій розпізнано одного чоловіка та 2 жінок, стать решти встановити не вдалося. Згідно з традицією поховань того періоду покійних ховали голими, лише три тіла містять рештки погребальних саванів. Для створення мумій використовувалися лише сили приороди – теплі та сухі погодні умови. Всі вони лежать в однаковій позі ембріона на лівому боці.
Дві мумії потрапили до Британського музею в 1900 році. Уже на наступний рік вона була представлена на виставці. Їй навіть дали прізвисько Ginger (Руда). Тепер, звісно з етичних причин так експонат не називають і навіть не жартують про відсутність у нього душі. Суворі правила академічного музею !
А що ж з тату?
Темні плями на руці однієї з мумій (чоловіка) ні в кого не викликали особливих питань. Але вони якраз і виявились татуюванням, при чому одним із найстаріших у світі.
Нанесення фарби датують періодом 3350-3020 рр. до н.е.. Також аналогічне за віком татуювання виявлено у муміфікованої жінки. Чоловік прикрасив свою шкіру зображеннями дикого бика та тварини, що нагадує козу, Про це стверджують Даніель Антуан, дослідник Британського музею музею; Рене Фрідман з Оксфордського університету та їхні колеги.

Татуювання жінки символізує L-подібний обрядовий об’єкт. Хоча, можливо, вона намагалася нанести на тіло зображення L-глюкози.

Хоча й існують знахідки татуювань того ж періоду, але гебелейнські мумії легко виграють у них за параметром складності малюнку.