Жаби з роду Amolops – типові представники азійської фауни. Мешкають вони переважно в кам’янистих потічках, де поміж каменями й розвиваються їхні метушливі пуголовки.

Нова знахідка
Тібет є важливим регіоном між двома точками біорізноманіття Гімалайською та Індо-М’янмською. Раніше у цьому регіоні було відомо 8 видів з роду Amolops.

Але у червні 2015 року колектив дослідників під керівництвом Шуо Кві з Інститут герпетології у Шеньяні зібрали 2 зразки жаб, подальші дослідження яких стали причиною для опису нового виду. Для цього були використані методи як морфології так і молекулярки.

Новий вид
Новий вид назвали Amolops pallasitatus – на честь паласитів, класу камянисто-залізних метеоритів, які мають строкате забарвлення на розрізі так, як і ці земноводні на поверхні шкіри.


Вид був зібраний на вистоі 3270 м над рівнем моря у потічку, який збігав крізь вологий ліс. Вдень жаби ховаються у воді, за найменшої тривоги вони негайно пірнають подалі від суші. Активні тварини переважно вночі.

Shuo Qi, Zhengyan Zhou, Zhitong Lyu, Yuyan Lu, Han Wan, Mian Hou, Keji Guo and Pipeng Li. 2019. Description of A New Species of Amolops (Anura: Ranidae) from Tibet, China. Asian Herpetological Research. 10(4); 219-229.
Ти можеш допомогти Довколаботаніці, якщо в тебе раптом є така божевільна ідея.
1. Поширюй її контент так, наче завтра заборонять репости
2. Ставай на слизький шлях її патрона та мецената 5168 7573 9483 8249 О. Коваленко), або ж на Патреоні: www.patreon.com/dovkolabotanika
2 3/4. Проглянь та прокоментуй свіже відео на нашому каналі https://youtu.be/F2aLFkx57oc
3. Підписуйся на нашу альма-матер Довколаботаніку -сумні меми, веселі наукові новини і всіляке таке https://www.facebook.com/dovkolabotanika/
4. Читай сторінку автора цього всього хуліганства –https://www.facebook.com/olexii.kovalenko
5. Наш суворий ботанічний філіал Ботанік в кедах – https://www.facebook.com/botanikukedax/
6. Підписуйся на телеграм t.me/dovkolabotanika