Довколаботаніка та Андрій Новіков
оголошують конкурс фотографій
«Рослини проти ботаніків»
Організатори:
Довколаботаніка – ботаніка постмодерну, рефлексії по індексу Гірша та пристрасті по актуальності твоєї роботи.
Андрій Новіков – біоморфолог, систематик, автор нашого улюбленого підручника з ботаніки та творець настільної гри «Ботобатл».
Що за конкурс:
На конкурс чекаємо кумедні, психоделічні чи надзвичайно сумні фотографії зняті під час польових досліджень. Наявність рослин та ботаніків на світлинах не обов’язкова, тому якщо Ви польовик-зоолог, вірусолог, мікробіолог чи мандрівний філософ, то ласкаво просимо до нашого фотобатлу. Ви можете опублікувати фотографію на своїй сторінці з гештегами#ботобатл та #довколаботаніка й скинути нам на неї посилання. Можна прислати фото безпосередньо нам на сторінку чи на адресу corydalis@ukr.net. 3 переможці визначаться за кількістю вподобань світлини.
Що отримають переможці:
Кожен переможець отримає примірник настільної гри «Ботобатл: засади Карпати» від Андрія Новікова та символічні бонуси від Довколаботаніки. Тепер, коли Ви будете проводити години за ігровим столом – Ви ще й вивчаєте ботаніку, а не лише розважаєтесь. Саме це можна бути сказати науковому керівнику.
Терміни:
Змагання розпочинається просто зараз, а його підсумки будуть оголошені 1 липня цього року.
Учасник 1
Не пройшло й години як ми маємо першого учасника!. Ним став Oleksandr Kovalchuk (на фото скоріш за все не він ). І ця світлина дихає історією. Вона відносить нас у Одеську область, де на узбережжі лимана працювала команда палеонтологів. Вони перемивали породу з кістками у воді, як раптом почали відчувати нестерпне поколювання в районі ніг. Чуття науковця не підвело – підступними винуватцями подразнень больових рецепторів стали креветки у збаламученій воді. Вони використовували для цього свою суперзброю – гострячки на кінцях карапаксу. Але команда українських палеонтологів скористалася своїми еволюційними перевагами, а також ситом фракційним алюмінієвим й відловили цих істот. Додавши кілька тисяч спецій науковці відварили їх та брутально споживали разом із панцирем. І лише чеський колега гидував стравою, апелюючи тим, що істоти мертві й його добові більші за 30 грн.
Підтримуємо історію та фото вподобаннями!
Учасник 2
Мало хто знає, але Yanenko Vadym – не лише палеонтолог, зоолог, палеоозолог, а й фахівець у інших галузях біологічних наук. На світлині ми бачимо перевтілення на міколога, а саме на знавця гастероміцетів. У руках автора знаходяться закриті плодові тіла Calvatia gigantea. Й так, ці футбольні м’ячі можна їсти, лише врахуйте, що під час приготування їхній обсяг зменшиться з рівня дисертації до рівня автореферата. У складі гриба є антисептичні речовини, через що його раніше збирали перед битвами у Британії. Ну. а наша задача – зібрати побільше вподобань під цією світлиною.
#ботобатл #довколаботаніка #рослини_проти_ботаніків #учасник_2Вітаємо учасника №2. Мало хто знає, але Yanenko Vadym -…
Опубліковано Довколаботаніка 21 травня 2018 р.
Учасник 3
Tarasenko Marian пропонує нам світлину з захопливої експедиції маленького сонеподібного гризуна (ми зовсім невпевнені ). Можливо, це вовчок і він допомагає висаджувати яйця якогось загадкового птаха. Ми ж пропонуємо підтримати автора вподобаннями.
Учасник 4
Oleksandr Kovalchuk продовжує знайомити нас з польовими буднями палеонтологів. Цього разу головний герой світлини вибирав кістковмісну лінзу (прошарок пісків і гравелітів лінзовидної форми – можете погуглити, як вони формуються). Оскільки він економив дорогоцінний час в експедиції (за неофіційною версією йому ж було ліньки махати лопатою). то він в порушення усіх норм техніки безпеки саперною лопаткою вибирав породу з дорогоцінними зубами. Врешті скінчилися мішки, а лінза не скінчилася… то породу доводилось набирати в кишені. Обличчя героя світлини приховане спеціально, щоб відповідальна за техніку безпеки особа в його установі не впізнала зловмисника.
Учасник-5
Учасник № 5 – Yanenko Vadym (на фото зліва) передає детальні інструкції щодо того, кому надіслати повістки в аспірантуру (фото в кольорі).
Учасник 6
Два поки що найактивніші учасники фотобатлу на одній фотографії, тому підтримуємо світлину влодобаннями відвічі активніше. Усі ж лайки підуть в заліковку Oleksandr Kovalchuk. Психоделічна картина зображає двох старателів, що добувають безцінні ресурси викопних решток на одній з планет у цій частині Галактики. Як стверджує конкурсант ця поза двох дослідників є відсилкою до підтипу Crustacea, в якому й знаходиться українська наука.
Учасник 7
На цій світлині Yanenko Vadym демонструє класичне українське прислів’я – Краще підорлик у руках, чим Falcon Heavy у небі.
Учасник 8
Настав час для учасника під ювілейною цифрою 8. Це Oleksandr Kovalchuk та його фото “Помічниця”. Тепер ми знаємо, що за цими статтями у фахових журналах стоять прості дівчатка, які й добувають дослідникам матеріал. Насправді історія цієї фотографії з гірким присмаком. Вмикаємо пряму мову: “Ми були минулого року в експедиції біля м. Василівка Запорізької обл. стояли табором на березі р. Карачокрак (впадає у Каховське водосховище). Поряд постійно тусувалися місцеві та гості міста (недалеко – один із пляжів). Одними з таких відпочиваючих були батькі цієї Даші та власне вона сама. Дуже прикольне, безпосереднє дитинча, скрізь пхало свого носа. Допомагала нам не тільки насипати породу для промивки в сита, але й перебирала матеріал (але з обов*язковою умовою, що все знайдене залишить собі). Леонід Іванович казав їй: “Привіт, козявка!”, а вона у відповідь: “Сам ти козявка!”. Коротше, від неї не було спасу))) Шкода, що на її короткий вік (здається, 4-4,5 роки) вже випало чимало випробувань, серед яких війна та переїзд. До дитини нікому не було особливого діла, тому ми займалися її вихованням, себто були няньками. Насамкінець татко попросив у нас 200 грн (“до вечора”) і відтоді ми його не бачили.
Учасник 9
Yanenko Vadym демонструє ще один знімок сови з казкової Рівненщини та провокує хвилиночку добрих заздрощів до орнітологів.
Учасник 10
Інколи серед об`єктів дослідження повинні з`являтися герої, які б захистили їх від наших загребущих лап. На фото ящірка артвінська (Darevskia derjugini) мститься бісовому хомосапіенсу за всі відірвані хвости побратимів та нахабне фотографування без згоди! На Кавказі навіть ящірка може видати на горіхи, якщо без її згоди зайти на її територію. Безіменні герої світу рептилій, на яких ми заслужили! Автор – Aleksey marushchak.
Учасник 11
Іноді в експедиціях робиш поворот не туди… й знаходиш культові споруди давніх часів. Mia Savchenko показує артефакти колишніх цивілізацій.
Учасник 12
Ще одна світлина Yanenko Vadym, на якій ми бачимо його спробу зібрати орнітологічну Рукавичку Нескінченності. Два елементи вже у нього. Й хто знає, що буде далі?
Учасник 13
Довколаботаніка змушує піднімати фотоархіви з поїздок і згадати “дела минувших дней”! Dasha Shyriaieva як заправський Доктор Хто повернулась у квітень 2017, експедицію з Віталій Коломійчук до Приазов’я. Машина значною мірою полегшує переміщення своїх пасажирів, доки не втомлюється та починає вимагати зворотнього – щоб пасажири переміщували її!
Учасник 14
Скоріш за все в орнітологів навіть у паспорті фотографії разом з пташкою в руці. Yanenko Vadym, це справді так?
Учасник 15
Dasha Shyriaieva атмосферно занурює нас у світ польових досліджень.
Серпень 2017, експедиція до НПП Бузький Гард. Середньодобові температури близько +30, інші умови також на межі виживання, мета – картування місцезростань рідкісних видів в зоні проектованого затоплення Олександрівським водосховищем. У складі команди ботанік, ГІС-фахівець (в минулому зоолог), інженер-проектувальник (останній за сумісництвом турист-водник та забезпечує логістичну підтримку досліджень ділянок, доступних тільки з води) та фізик (який випадково став волонтером заходу і на другий день вже мусив ідентифікувати та фотографувати окремі види ендемічної бузької флори загальноєвропейського значення).
Трансфери в експедиції – окрема тема для обговорення. Іноді доводиться стати дійсно робочою силою, щоб дістатися до віддалених куточків країни… Як, наприклад, на паромі з ручною тягою!
Учасник 16
Міські дикуни виїхали за місто і побачили ЇХ! Справжніх корів на вигоні! Гонзо-журналіст –Dasha Shyriaieva
Учасник 17
Yanenko Vadym демонструє мультидисциплінарний підхід, тримаючи в руках прекрасний зразок Betula sp., який міг би стати окрасою будь-якої дендрологічної колекції.
Учасник 18
Метод трансект працює, але іноді місцевість виявляється занадто перетятою… тоді до нього додаються елементи скелелазіння. Теоретик та практик методу трансект – Dasha Shyriaieva
Учасник 19
У мережу злито новий акторський склад “Вартових галактики”! На варті ботобатла –Yanenko Vadym.
Учасник 20
Знову болюча тема в експедиції – трансфери! Байдарка працює чудово, але… тільки якщо не треба рухатися проти течії. Тоді плавзасіб функціонує на людській тязі. Dasha Shyriaieva – автор бестселлера “Транссерфінг в експедиції”.
Учасник 21
Адаптація міської людини до навколишнього середовища проходить поступово. Занадто різка зміна умов існування в такому випадку може призвести до непередбачуваних змін! Еволюційно-антропологічні відомості надалаDasha Shyriaieva.
Учасник 22
Класична картина “Останній геоботанічний опис на сьогоднішній день”. Проективне покриття пишеться, сонечко сідає, аперитив чекає (для особливо уважних) Казковий захід сонця з обертонами фітосоціології від Dasha Shyriaieva
Далі буде..
Хроніки фотобатлу
Контрольний підрахунок 29.05